Kominki z płaszczem wodnym narożne

Dlaczego warto kupić kominki z płaszczem wodnym narożne? Są to rozwiązania, dzięki którym nie tylko ogrzejesz domu, ale także przygotujesz ciepłą wodę użytkową. Kominek z łatwością można zintegrować z systemem centralnego ogrzewania, który znajduje się aktualnie w domu. W dodatku, jego wygląd jest nienaganny.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

kominek koszt

Darmowa dostawa wkładu na terenie Polski

KOMINKI PREMIUM

Kominki z płaszczem wodnym narożne

Tradycyjne wkłady kominkowe wyglądają nieco inaczej niż te, które mają kominki z płaszczem wodnym narożne. Przede wszystkim, korpus kominka ma dwie ściany pomiędzy krótkimi płynie woda. Cała konstrukcja wewnętrzna otoczona jest płaszczem wodnym, który pomaga skumulować ciepło wydostające się z paleniska. Ciepło przekazywane jest wodzie, która transportowana jest do instalacji grzewczej oraz kaloryferów. Z pomocą tego rodzaju kominka jesteś w stanie zarówno ogrzać swój dom, jak i przygotować ciepłą wodę użytkową.

Zastosowanie kominka z płaszczem wodnym jest polecane wszystkim osobom, które chcą wykorzystać taki system do ogrzewania domu, jak i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

WKŁADY UNICO

Jakiej mocy kominki z płaszczem wodnym narożne warto wybrać?

Podstawą jest, aby kominki z płaszczem wodnym narożne zostały dobrane do danego budynku po wykonaniu przez fachowca stosownych obliczeń. Na ich podstawie można będzie oszacować, jaka moc grzewcza jest optymalna dla danego budynku. Kominek będzie mógł wtedy działać we właściwy sposób, dostosowany do potrzeb użytkownika. Jeżeli posiadasz mały salon lub dom, wybierz rozwiązanie, w którym bilans cieplny jest najkorzystniejszy po stronie wody. Dzięki temu kumulacja ciepła nie będzie w jednym miejscu i nie dojdzie do przegrzania pomieszczenia.

Przy wyborze mocy kominka z płaszczem wodnym, zwróć uwagę na to, w jakim stanie znajduje się budynek mieszkalny. Im będzie słabiej zaizolowany, tym większa powinna być moc wkładu.

Ile kosztuje kominki z płaszczem wodnym narożne?

To, ile zapłacisz za kominki z płaszczem wodnym narożne jest uzależnione od kilku czynników. Przede wszystkim, wpływ na koszt kominka mają takie parametry jak: moc wkładu kominkowego, współpraca kominka z innymi źródłami ciepła, wielkość i technologia wykonania ramy kominkowej, elastyczność zabudowy wkładu kominkowego oraz rodzaj wkładu zastosowanego w komorze spalania. Biorąc pod uwagę te kluczowe kryteria można zauważyć, że najważniejszym parametrem wpływającym na cenę kominka jest jego moc. Im większa, tym kominek droższy.

Najpopularniejsze narożne kominki z płaszczem wodnym