Kominki UNICO

Producent kominków Unico jest na rynku już ponad 30 lat. Przez ten czas marka ciągle pracowała na swoją stabilną pozycję i pozytywny wizerunek. Mottem firmy jest hasło "różnicę stanowi jakość", co doskonale oddaje jej produkty. Początkowo Unico zajmowało się świadczeniem usług instalacyjno-budowlanych. Dopiero po czasie kierunek ten zmienił się na ekologiczne systemy ogrzewania i tak pozostało do dziś.

Wyświetlanie 1–25 z 39 wyników

kominek koszt

Darmowa dostawa wkładu na terenie Polski

Wkłady kominkowe Unico - charakterystyka

Producent posiada w swojej ofercie kilka rodzajów wkładów. Wyróżnić możemy wkłady konwekcyjne, które są idealne dla osób ceniących sobie wydajność. Takie wkłady stosuje się zwykle na małej przestrzeni w budynkach ze słabą izolacją. Zasada działania jest w tym przypadku stosunkowo prosta. Powietrze najpierw opływa gorący wkład, następnie szybko się nagrzewa i wraca do pomieszczenia przez kanały wentylacyjne. Inną wartą uwagi odmianą jest wkład kominkowy Unico z płaszczem wodnym. Wkłady tego typu to przede wszystkim gwarancja oszczędności, która dla wielu klientów jest kluczowa. Powietrze jest transportowane od systemu specjalnie zaprojektowanych kanałów, do komory spalania. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie wytworzonego ciepła do podgrzania wody w instalacji centralnego ogrzewania.

Jeśli chodzi o kominki Unico, cennik jest bardzo atrakcyjny, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek jakości do finalnej kwoty zakupu. Koszty produktów Unico wahają się od 4,600 złotych za wkład kominkowy Dragon 8 Slim, aż do nawet 9,700 złotych za wkład wodny typu Nemo. Ostateczna cena jest zatem uzależniona od rodzaju wkładu, a także indywidualnych potrzeb klienta. Wybierając wkład, należy mieć na uwadze przede wszystkim wielkość pomieszczenia, które chcemy ogrzewać, a także parametry samego kominka, takie jak komora spalania czy moc grzewcza.

WKŁADY UNICO

Dlaczego warto wybrać kominki marki Unico?

Kominki Unico cechuje bardzo duża oszczędność i co najważniejsze dla wszystkich mieszkańców - bezpieczeństwo. Wszystkie produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów, co pozytywnie wpływa na ich wydajność. To tylko niektóre z wielu powodów, dla których warto wybrać produkty Unico, sklep oferuje szeroką ofertę rodzajów wkładów. W asortymencie producenta można znaleźć kominki: 

  • do ciepłej zabudowy,
  • narożne,
  • panoramiczne,
  • pionowe,
  • dwustronne,
  • proste.

Wybierając wkład kominkowy Unico, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim odpowiednią moc grzewczą. Parametr ten jest bezpośrednio powiązany z pomieszczeniem, które mamy zamiar ogrzewać. Przykładowo - jeśli wybierzemy za mały kominek w stosunku do danej powierzchni, to może on szybciej się zużywać. Dlatego zadanie wyboru idealnego wkładu warto zlecić specjaliście. Znacznie spada wtedy ryzyko dokonania złego zakupu i niepotrzebnych komplikacji. Jeśli są Państwo zainteresowani solidnym wykonaniem i pięknymi walorami estetycznymi, to warto wybrać Unico, kominki tego producenta cieszą się bardzo dobrą opinią. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie niniejszej marki lub jej produktów, zapraszamy do kontaktu. 

Przydatna dawka wiedzy

Blog kominki